2012 m. lapkričio 15 d.

Mados infekcija day 1 || Įžvalgos ir komentarai

2012 m. lapkričio 15 d.
 Sudeliojau mintis apie pirmąją Mados Infekcijos dieną. 
Trumpai apie bendrą įspūdį. Kaip gali nusiteikti priešais įėjimą į stilingiausią renginį Lietuvoje pamatęs stovinčius du baisūnus, pačius nestilingiausius automobilius ant kurių puikuojasi Infekcijos logitipas. Negana to, įėjus į ŠMC Juke košmaras tęsiasi. Na, bet eidama pro jį užsimerkdavau ir stengdavausi daugiau dėmeso kreipti organizatoriu idėjoms fix
Kad Infekcijos kaukolė tobula, niekas nepaneigs, tačiau pasipuošusi gėlių raštais ji suteikė ŠMC dar daugiau žavesio. Pliusą dedu ir idėjai pastatyti gėliu "kibirus" dizaineriams, nors "Šok su manimi" efekto, bėgti per (šiuo atvėju) podiumą, kad pastebėtų tave, gėles ir bučinius dizaineriui, nepavyko išvengti. Pliusas dizaineriams už muzikos takelius. Didelis pliusų pliusas visai pirmai dienai ir visai Rudenio Infekcijai, nes man ji geriausia ką teko matyti iki šiol!

Eglė Žiemytė. D.EFECT
Po pavasarį pristatytos A/W'12 kolekcijos, kartelę kūrėja buvo iškėlusi labai aukštai. O gal aš tikėjausi stipriai per daug? Užuomina, kad kolekcijos arkliukas - šviesoforo spalvos, privedė prie didelių fantazijos proveržių apie pavasarinį legendinio raudonojo žieminio palto variantą (lažinuosi, jį pamenate), bet kolekcija, daugiau nei visada, spalvomis nepulsavo. Tik nuotraukoje esantis modelis pakėlė nuotaiką ir stipriai kompensavo neišsipildžiusius lūkesčius.
 
 

Laura Dailidėnienė. Daili
Viena iš mano favoričių, nepaisant to, kad garso takelis buvo daugiau, nei prastas ir kėlė ausims agoniją bei reikalavo didelių pastangų koncentruotis tik ties drabužiais. 
Šviežia kolekcija, nauji sprendimai, bet dizainerės identitetas aiškiai matomas. Išliko ir futuristiškai romantiški "kvarbatikių" motyvai iš S/S'12 kolekcijos, kaip ir origami lankstinių papuošalai ir printai iš A/W'12/13, tačiau nemalonaus de'žavu nejaučiau, anaiptol gėrėjausi šviesiu kolekcijos koloritu, modelių gausa ir neįtikėtino grožio rankinėmis ir delninėmis. Nors praeitą sezoną balta 100% neįsitvirtino tarp top trend'ų, aiškiai matyti, kad ateinančią vasarą visos "apsiriedysim" it snieguolės.
 

Michael Sontag (Vokietija)
Na štai ir mano Nr.1. Vyriški siluetai, gausi drapiūra, monochrominės spalvos su vos ne vos kur įterptais ryškesnių spalvų akcentais. Klasika perpinta laisve, patogumu ir Tomai jau keliai linksta. O, mados dievai, prašau Jūsų padaryt stebuklą ir visą kolekciją perkelti į mano spintą. Ačiū!
 


KRISTAR DESIGN by Kristina Vikøren (Norvegija)
Visas dėmesys į kojas! Žemės spalvų, dėmėtas, akmens motyvo, purvinas printas  aptempė net vyriškas kojas. Svajingą romantišką ir jaukią emociją skleidė modeliai apgaubti itin plono mocherio, vilnos ir šilko nertinių bei palaidinių. Gaila, bet kaip dažnai pasitaiko infekcijoje, kolekcijoje batai labai iškrito iš konteksto ir nemaloniai "badė" akis.
 


MARTÍNEZ LIERAH (Prancūzija)
Ateities elegancija. Itin architektūriška, monochrominių spalvų kolekcija. Pastarąjį modelį pasirinkčiau, kaip tobulą red carpet look'ą. Tik gaila, kad Lietuvoje nei red carpet'o, nei manęs ant jo niekada(gal per pesimistiškai?) nebus.
 


Ieva Daugirdaitė
Nesužavėjusi manęs iki sielos gelmių Injekcijoje ir pavasarinėje Infekcijos kolekcijoje, šį kartą Daugirdaitė papirko mano simpatijas. Drąsiai galiu teigti, jog ateinančio sezono paltukų karalienės titulą Ieva tiesiog pagrobė iš Žiemytės!! O dar tos pasakiškos kuprinės ir balta balta kur dairais, žodžiu, lenkiuos žemai!
 


BEssARION (Rusija)
Gailėkitės tie, kas nesugebėjote "prabinzinėti" paskutinės pertraukos ir vietoj Bessarion rinkotės kelionę namo, nes laukti tikrai buvo verta. Ką išvydome ant podiumo? Rokerišką liemenę, "bomber" švarkus, blizgučiais nukabinėtus masyvius kaklo papuošalus ir net full cap'us. Sakysite, trendy trendy.. nė velnio! Viską Bessarion pateikė kitu kampu, nematytai, naujai ir savotiškai. Kolekcija itin sportiška, bet kartu ir super elegantiška, o dar geriau, kad puikiai tinkanti gatvei.
Šauni pirmosios dienos pabaiga.


Nuotraukos Darius Gražys. Swo maganize.

2 komentarai :

Fill the city .
Blog design by Fleurroodbeek .