2011 m. gruodžio 14 d.

INJEKCIJA (I dalis)

2011 m. gruodžio 14 d.
Pats laikas pristatytų kolekcijų apžvalgai.
Žinau, kad tie, kurie domisi šiuo renginiu, tikriausiai jau visus modelius mintinai įsiminėte, tačiau įraše bus daugiau mano subjektyvios nuomonės, o ne tik nuotraukų kratinys, viliuosi, kad ji jums įdomi.

Pirmoji buvo VITALIJA MALYŠKO su kolekcija "Invisible sin"

Photos by Toma Muznikaitė


Bandžiau save nuteikti, kad ši kolekcija nebus viena iš mano favoričių, nes esu juodos/pilkos spalvos savo garderobe vengimo stadijoje, todėl dažnai užsimerkiu pamačius juodus drabužius, kad nekiltų begalinis susižavėjimas ir nepulčiau vėl į juodąją maniją. Bet.. kaip galima užsimerkti prieš tokią kolekciją? Pirmiausia sudomino kolekcijos pavadinimas, vienuolės aprangos motyvai ir nuodėmės simbolika pačiose kūriniuose
O kaip atsispirti juodoms, plačioms, latekso efekto kelnėm?? no way. O modelis, paskutinėje nuotraukoje... kažkas tokio. Bendra idėjos, drabužių ir sukurtos nuotaikos sintezė paliko neišdildomą įspūdį.SIAH LORETTA HOWARD su kolekcija "Baroque himba"


Buvo šiek tiek keista matyti šia kolekciją ant Injekcijos podiumo. Renginio koncepcijai man ji pasirodė per daug teatrališka. Tačiau argi yra kokios taisyklės injekcijoje? ne. Rodykit savo sugebėjimus mielieji kūrėjai. Norėjau rašyti jaunieji kūrėjai. Tačiau Howards yra sukaupusi didelė patirtį ir kaip kūrėja ir kaip mados industrijoje dirbantis žmogus. Baigusi dizaino ir prekybos studijas Los Andžele ir Florencijoje šiuo metu ji užima dizaino ir prekybos direktorės pareigas vienoje iš Los Andželo įmonių. Rimtas savo stiries specialistas! Taigi taigi ir šį kartą mane užkabino kolekcijos pavadinimas. Barokinė Himba (Himba tai gentis Namibijoje), drapiruotės ir sluoksniavimas perteikė genties bruožus. Mane labiausiai sužavėjo spalvų deriniai ir patys  švarkai/paltukai (ypač paskutinysis burgundiškas) sunkūs, stilizuoti, žavūs!!

TRIBE (Marina Žuravliova ir Donata Maldonytė) "WOODSY"
Dizaineres įkvėpė Skandinavijos gamta ir, žinoma, medis, jo enegrija, faktūra, raštas. Tribe kuriamas vyras prisirišęs prie gamtos, bet be sąlygiškai šiuolaikiškas. Kaip jos pačios įvardijo - Šiuolaikinis šamanas.
Man tai buvo pati madingiausia kolekcija. Kodėl? O todėl, kad puikiai pritaikoma kiekvienai dienai, ypatingai stilinga, su aiškia idėja ir puikiu jos pateikimu. Rankomis marginti, natūralūs audiniai, jų spalvos viskas taip arti gamtos! TRIBE jau prieš renginį buvo mano numeris 1. Šaunuolės merginos! Labai lauksiu Jūsų pasirodymo pavasario Infekcijoje. Sveikinimai nugalėjus!

RŪTA SAKALAUSKAITĖ - "Gimti kodai"Kolekciją geriausiai iššifruos dizainerės žodžiai apie sukurtą kostiumą: "Jame koduojami tautiniai ypatumai, tačiau kiekvienas žmogus juos nuskaito savaip. Taip objektai tampa universalūs, nes kai kurie kodai yra bendri, o kai kurie – asmeniniai. Taip pat šie objektai pripildyti mūsų tautai būdingo misticizmo. Remiuosi savo požiūriu į lietuviškas pasakas, kurios dažnai atrodo tarsi siaubo istorijos su įvairiais miško padarais, laumėmis ir velniais.“ Kolekcija pakankamai konceptuali, idėja artima lietuvio archetipui, todėl nesunkiai suprantama, miela akiai. Labai patiko megzti drabužiai, taip ir norėtus į juos įsisupt šaltą žiemos vakarą. Sėkmės Rūtai kūrybinėje veikloje, lauksiu jos būsimų darbų!

DAIVA VALICKAITĖ - "Maištas"

Daivos kolekcijoje išvydome daugiau gatvės mados. Pasak kūrėjos, ją įkvėpė jauni žmonės gatvėje, visi skirtingi, visi su skirtingom maištavimo formom. Kolekcijoje akcentuojama grafika. Kiekvienas rūbas lyg mieste esanti, maištaujančių grafiti piešėjų išmarginta, siena. Labai patiko galvos raiščiai, ir padidinto dydžio marškinėliai/suknelės.

LAIVI SUURVALI - "12"

Čia ir vėl neapsieisime be pačios Laivi komentarų: „Mano kolekcija nagrinėja net kelias temas – spalvą ir šviesos svarbą, įstatymus ir tvarką, tvarką ir netvarką, viziją. Skirtingai apšviesta ta pati spalva atrodo skirtingai, o žmonių sukurti įstatymai palyginti su gamtoje egzistuojančiomis taisyklėmis atrodo nereikšmingi. Jausmai ir supratimas yra vienas nuo kito labai priklausomi. Tai pagrindiniai dalykai, apie kuriuos kalbu savo kolekcijoje.“
O nuo savęs pasakysiu tik tiek, kad kad ir kaip apšviesite, kad ir kokia tekstūra pateiksite, kad ir kokiam žmogui pritaikysite - raudona visada atrodo nerealiai!! argi ne?! Mano aistrą raudoniem, griežto kirpimo drabužiams jau žinote iš įrašo - Išdrįsk, tad net ir pasakoti nereikia, kaip man patiko ši kolekcija. Tobula.

Tad tiek šiam kartui.
II dalis jau greitai.
Gražaus vakaro visiems!


4 komentarai :

 1. Matai, mūsų nuomonės sutapo :) Woodsy tikrai puiki vyriška kolekcija :)

  man patiko tavo point of view :)) Daug su kuo sutinku :)


  Sandra
  Kur mano raktai?

  AtsakytiPanaikinti
 2. I Love the red collection! Thank you for following!
  Your blog is very inspirational! Enjoyed browsing, and am following you. Hope we can stay connected. :)
  xxx
  Nina
  http://trendsurvivor.com/
  http://trendsurvivor.blogspot.com/

  AtsakytiPanaikinti
 3. mane "veža" Baroque himba rankinės :)

  AtsakytiPanaikinti

Fill the city .
Blog design by Fleurroodbeek .