2011 m. lapkričio 2 d.

Mados infekcija (I diena)

2011 m. lapkričio 2 d.
Šiuo metu visų fashionistų labiausiai laukiamas renginys - 'Mados infekcija' vis artėja ir artėja. Ar jau įsigijote bilietus??  O gal būsite renginio savanoris? Aš pati bandžiau tapti Infekcijos savanore ir kol kas su nekantrumu laukiu organizatorių atsakymo. Tačiau jeigu nepavyks renginio stebėti "iš vidaus" būtinai būsiu viena iš salėje sėdinčių ir besigrožinčių įspūdingu reginiu!

Pamaniau, kad būtų visai naudinga ir įdomu padaryti mažą visų dizainerių apžvalgėlę. Tad štai pirmosios dienos (lapkričio 11d. penktadienis) dalyviai:

Mareunrol's

Mane sužavėjęs latvių duetas Mārīte Mastiņa ir Rolands Pēterkops. Bendrą projektą 'Mareunrol's' pradėję 2002m. Šio dueto kolekcijos, lyg pasakojimas, kurį pasakoja ne tik drabužiai. Didelį dėmėsi dizaineriai skiria detalėms (scenografijai, nuotraukoms, vaizdo projekcijoms, muzikai), kurios sukuria harmoningą visumą.

Keletas nuotraukų iš Jų 2008m. kolekcijos 'Private Detective'


LT identity

Tai visiems, mada besidomintiems, lietuviams žinomas ženklas, po kuriuo slepiasi dvi spalvingos ir talentingos asmenybės - Ieva Ševekovaitė ir Jolanta Rimkutė. 'LT identity' identifikuoja lietuvį naudodamos jam artimus audinius, simbolius, siluetus ir funkcionalumą. 

Viena iš įsimintiniausių ir labiausiai patikusių 'LT identity' kolekcijų - 'Odė drąsai' 2008m.
Nuotraukos: Paulius Gasiūnas
Gabrielė Januškevičiūtė
Italijos, Prancūzijos, Japonijos ir Niujorko konkursų dalyvė/laimėtoja, 'Mados inefkcijos' veteranė savo kūryba mus džiugins ir šiemet. Dizainerė pristatys kolekcija '111111', kurią geriausiai apibūdins jos pačios žodžiai: „Vairuodama automobilį, vaikščiodama miestų gatvėmis pradėjau atidžiau stebėti specialius, tam tikrą prasmę turinčius kelio žymėjimus ir kelio ženklus. Viskas susiplakė į netikėtą inspiracinį kokteilį, kurį ir panaudojau kurdama kolekciją“

Nuotraukose kolekcija 'Dono' 2010m.Sandra Straukaitė
Šiai kūrėjai apibūdinti daug epitetų neprireiktų: ekscentriška, ekstravagantiška, maištinga ir visada originali. Dizainerė vertina visa kas tikra, visa ko pagrindus: idėja, patogumas, natūralios medžiagos ir konstruktyvūs kirpimai. 'Mados infekcijoje' menininkė pristatys kolekciją 'ProtoTipai'.

Kolekcija 'I felt' 2005-2006m.Lilija Larionova
Nepabijosiu teigti, kad tai mano, pirmosios 'Mados infekcijos' dienos, favoritė. Šiame festivalyje dizainerė pristato naująjį prekės ženklą 'LYLI', kuris šiemet jau debiutavo Prancūzijoje su 2012 m. pavasario - vasaros prêt-a-porte kolekcija 'Pro(forma)'. Joje vyrauja minimalistinės linijos ir  konceptualios formos.

Nuotraukose prêt-a-porte kolekcija pavasaris- vasara 2011

Ready to fish_
Olandų dizainerė Ilja Visser 2007 pristatė prekinį ženklą 'Ready to fish_'. Šiuo ženklu žymimi ne tik drabužiai tačiau ir baldai, muzikos įrašai, kvepalai. 'Ready to fish_' moteris ypač moderni, novarotiška, kontrastinga. 'Mados infekcijoje' bus rodoma pavasario- vasaros kolekcija. Kaip didelė Nyderlandų mados gerbėja laukiu nesulaukiu šio pasirodymo!

Spring -summer '12


Diana Kuzmickaitė ir Aušra Urbanavičiūtė
Šis duetas jau trečius metus džiugins 'Mados infekcijos' lankytojų akis. Dizainerės į festivalio dalyvių sąrašą  pateko nugalėjusios 'Mados injekcijoje'. Su kiekviena kolekcija menininkės sugeba nustebinti savo gerbėjus, tad ir šį kartą lauksime netikėtumų! 

O dabar prisiminimai iš pavasarį 'Mados infekcijoje' pristatytos '2012' kolekcijos

 

Patrick Mohr 
Vokiečių dizainerio įkvėpimas geometrinės figūros ir raštai, jo drabužiai itin architektūriški ir grafiški. Šis menininkas kurdamas gatvės drabužius, sugeba padaryti juos ypatingus, niekur nematytus, unikalius, avangartiškus, bet kartu funkcionalius ir patogius.

Kolekcija pavasaris- vasara 2011


Laukia tikrai įdomi diena! 
Kas dalyvausite? 
 

3 komentarai :

 1. Interesting looks.

  http://initialed.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 2. very interesting post! leave a comment on my blog :***


  www.celyneglam.blogspot.com

  AtsakytiPanaikinti
 3. Lovely!

  (Bloggin about fashion: http://www.the-parisienne.com/)
  ... and maybe we can follow each other?!

  AtsakytiPanaikinti

Fill the city .
Blog design by Fleurroodbeek .